Helyi látnivalók

Tatai vár

A Tatai vár Tatán az Öreg-tó partján található vízi vár. Luxemburgi Zsigmond király építtette 1397–1409 között, talán a Lackfi család korábbi erődítményének helyén. A Zsigmond által emelt négyzetes alaprajzú, négy saroktornyos, belső udvaros várnak csak délkeleti szárnya áll, hozzá csatlakoznak a többi rész feltárt alapfalai.

(Forrás: Wikipédia)

Tatai kálvária-domb

Kálvária-domb, Tatán a Kocsi utca mellett található domb, mely 166 méteres tengerszint feletti magasságával a város legmagasabb pontja. 1958 óta országos jelentőségű természetvédelmi terület. Az itt található ősmaradványok (az üledékes kőzetekben található növényi maradványok) kutatásában kiváló eredményeket ért el a paleobotanikus Skoflek István (gyűjteményét a tatai Kuny Domokos Múzeum őrzi). A domb Tata kilátóhelye is, ahonnan a belvárosra és az Öreg-tóra lehet rálátni. Télen hó esetén szánkópályaként használják a környéken lakók.

(Forrás: Wikipédia)

Vértestolna nevezetességei

Páduai Szent Antal nevére szentelt, barokk stílusú műemlék római katolikus temploma (Petőfi Sándor u. 54.), amely a 18. században épült.

A tardosi úton álló Mária-kápolna, amely 1812-ben épült; oltárképe 20. századi eredetű.

A község tájháza (Petőfi Sándor u. 88.), amelyet egy, mára műemlékké nyilvánított egykori parasztházban alakítottak ki, gyűjteménye a helyi lakosok felajánlásaiból állt össze.

(Forrás: Wikipédia)

Kérj ajánlatot!

Töltsd ki az űrlapot és kérj ajánlatot, hogy a legkedvezőbb árakon vehetsd igénybe szolgáltatásainkat. Informálódj szállásunk szolgáltatásairól a „vendégházunk” menüpont alatt illetve tekintsd meg ajánlatainkat, programjainkat. A szabad időpontokat a gombra kattintva megnézheted. 

E-mail cím*
Név*
Telefonszám*
Felnőtt*
Gyermek*
3 év alatti*
Kisállat*
Érkezés*
Távozás*

Látnivalók a közelben

Fényes Tanösvény

A hazánkban egyedülálló tatai ökoturisztikai tanösvény egész napos, interaktív szórakozást kínál. Ismerd meg a Fényes-fürdő természetvédelmi szempontból is jelentős lápvidékét, és a karsztforrások egyedülálló élővilágát! Az egész évben, szezonon kívül is látogatható Fényes Tanösvény egy 18 állomással rendelkező ökoturisztikai útvonal, amely interaktív módon mutatja be a fürdő területének természeti kincseit. Egyszerre informatív és szórakoztató turisztikai attrakció, mely bővelkedik kalandokban: önállóan, kötélhídon és csónakkal járhatják be a látogatók, és megcsodálhatják a karsztforrások lenyűgöző élővilágát. A tanösvényt a Látogatóközpont helyi élővilágot bemutató kiállításai és foglalkozásai egészítik ki. A tatai tanösvény ideális célpont családosok és iskolai csoportok, valamint az aktív pihenés iránt érdeklődő turisták számára.
(Forrás: Wikipédia)

Angolkert

Az Angolkert, vagy Angolpark Tatán, a tóvárosi városrészben, az Öreg-tóhoz közel található, egyik bejárata az Erzsébet térről nyílik. Az Angolkertet 1783-ban Böhm Ferenc mérnök építette, Isidorus Canevale tervei alapján. A kert kialakításának kedvezett a feltörő források vize, a természeti környezet és a Cseke-tó. A tavat az ott működött Jenő-malom tulajdonosáról nevezték el. A park a Cseke-tó körül található, de bizonyos mértékben az egész városra kiterjed. 1955-től természetvédelmi terület. Az 1960-as években a források működésének megszűnése után itt fedezték fel az Angyal-forrási-barlangot és a Tükör-forrási-barlangot. Ezek zártak, a nagy közönség számára nem látogathatóak. A műromokat Charles Moreau francia építész építette 1803-ban. Ehhez a 12. század elején épült, előbb a bencések, majd a domonkos-rendiek által használt Vértesszentkereszti apátság maradványait használta fel. Ezeket az Esterházyak hozatták Tatára.
(Forrás: Wikipédia)

A Cseke-tó

A 23 hektáros, két kis szigettel rendelkező, hangulatos Cseke-tavat mesterséges töltés mögött, a hajdan bővizű források vizével hozták létre. A tavat tápláló források a közeli bányák karsztvízkitermelése miatt az 1960-as években jórészt kiapadtak, a tó vízszintje rohamosan süllyedni kezdett, megmentésére az Öreg-tóból szivattyúzták át a vizet. A tó igazi horgászparadicsom, a hatalmas platánfák, vízre lógó szomorúfüzek között a tó teljes hosszában sorakoznak a kapásra váró horgászok. A tavat az ott működött Jenő-malom tulajdonosáról nevezték el. Az 1960-as években a források működésének megszűnése után itt fedezték fel az Angyal-forrási-barlangot és a Tükör-forrási-barlangot. Ezek zártak, a nagy közönség számára nem látogathatóak.
(Forrás: Wikipédia)

Tatai Öreg-tó

Magyarországon, Komárom-Esztergom megyében, Tata városban található. Mesterséges eredetű, az ország legrégibb halastava. A tó kiemelt fontosságú vízi élőhely, ritka madárfajok a vonulási időszakban tömegesen megtalálhatók a tó környezetében. A tó látványának leginkább meghatározó és legnagyobb eleme a Tatai vár, mellette található az Esterházy-kastély. A tavon Ipari haltenyésztés folyik. A nyári időszakban sétahajók üzemelnek rajta, valamint kajak és evezősklub is használja. A szörfösöknek és vitorlásoknak is kedvelt helye. Télen korcsolyázásra használják a város felé eső széleit. A partját aszfaltos és murvás út futja körbe, amit sok futó és kerékpáros használ. A tó környéke akadálymentesített. Nyáron közkedvelt fürdőhely. Keresztelő Szent János szobora, a tó vizében, a hattyúpihenő sziklán áll.
(Forrás: Wikipédia)

E-mail cím*
Név*
Telefonszám*
Felnőtt*
Gyermek*
3 év alatti*
Kisállat*
Érkezés*
Távozás*

Esterházy kastély

Az 1760-as évek elején Esterházy Miklós gróf a vár lebontásával, annak helyére nagy szabású új kastély tervének az elkészítésével bízta meg Fellner Jakabot. A négy változatban kidolgozott terv megvalósítását részben Esterházy Miklós halála, részben az elegendő pénz hiánya hiúsította meg. A kastély 1776-ban nyerte el mai formáját. A tatai kastély műemlék együtteséből kiemelkedik a főépület arányosan impozáns tömbje, melynek kéttornyú déli homlokzata az Öreg-tó partján álló Esterházy-sétányra néz. Két oldalt kapukkal csatlakozik a szabálytalan udvart körülvevő udvarrészekhez. Nyugat felől az un. „kiskastély” és a hozzá kapcsolódó melléképületek karéja öleli körül. Az együttes művészetileg nagyon értékes része még a kocsiszín kis épülete, mely ugyancsak magán viseli Fellner építészeti jegyeinek legjellegzetesebb vonásait.
(Forrás: Wikipédia)

Tardosi malomvölgy

Tardos község mellett, a Gerecse hegység ölelésében található a Malomvölgyi-tó, ami egy kiépített horgászhely, de környéke sokak által kedvelt kirándulópont. A tó körül található a Malomvölgy tanösvény, aminek útvonala a tó felé indul meg, de nem kell megkerülni a tavat, körülbelül félúton a hegy irányába kell indulni, felfele. A környező hegyek légterében fel-felbukkan a fokozottan védett parlagi sas óriási alakja. A környező erdők fokozottan védett növényfaja a kőrislevelű nagyezerjófű. Az erdőrezervátum különleges erdészeti kezelést tesz szükségessé. Ez teszi lehetővé sok holtfa megtartását, ami számos védett bogárfaj, közük a havasi cincér számára alapvető fontosságú. Az útvonalat kisgyermekes családoknak is ajánljuk, hiszen a tanösvény útvonalán kihelyezett tájékoztató táblákon számos tudnivalóval és játékos feladatokkal lehet találkozni. A tanösvény bejárása során az egyes állomásokról gyönyörű panoráma tárul elénk, ahonnan beláthatjuk a Gerecse vonulatait.
(Forrás: Wikipédia)

Agostyáni arborétum és öko falu

Agostyán határában, Tatától pár kilométerre, a Gerecse vadregényes mészkőrögei és erdőségei között találjuk hazánk egyik első öko- vagy más néven élőfaluját, amely ugyan nem igazi falu, de a vidék megtartó erejét jelentő hasznos tudást összegyűjtő természetvédelmi és humánökológiai oktatóközpontként mindenkit vár egy szemléletformáló sétára, gyönyörű erdei környezetben. Az Agostyán határában 1991 óta működő kezdeményezés egy természetgazdálkodási majort, környezeti nevelésre alkalmas épületeket, szelíd energia ösvényt, emlékerdőt és egy egyedülálló, történeti ökológiai központot rejt az erdő csendjében. A központot működtető szakemberek a vidék megtartó erejét jelentő hasznos tudást a legújabb technológiai megoldásokkal ötvözik. Először ott helyben, magukon próbálják ki, majd a környezeti nevelés-, oktatás- és képzés eszközével kínálják az oda látogatóknak, hogy közösen építsünk fel egy fenntarthatóbb jövőt.
(Forrás: Wikipédia)

Tatabánya Turul emlékmű

Turul-emlékmű (Turul-szobor, Turul madár) egy köztéri szobor Tatabánya Újváros városrészén, a Kő-hegyen a 907-es bánhidai csata emlékére. A tengerszinthez viszonyítva körülbelül 300 méter magasan fekszik. A madár mára a város legismertebb emlékműve lett, egyben népszerű turisztikai látnivaló. A szobor egy turul madarat ábrázol, amely szárnyával megvédi Bánhidát. A szobrot az 1907-ben, a csata millenniumán állították fel a Bánhida feletti Kő-hegy csúcsára, a város irányába. A szobor mérete miatt az egész városból jól látszik. A hegy alatt jelenleg az M1-es autópálya halad el, Bánhida és a hegy közé a 20. században kialakult Újváros ékelődik. A szobor alapanyaga vas és alumínium, talapzata beton és kő. Közelében található a Szelim-lyuk és a Ranzinger Vince-kilátó is.
(Forrás: Wikipédia)

E-mail cím*
Név*
Telefonszám*
Felnőtt*
Gyermek*
3 év alatti*
Kisállat*
Érkezés*
Távozás*

Szabad időpontok

május 2024
hétfőkeddszerdacsütörtökpéntekszombatvasárnap
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2